محل تبلیغات شما

با فرا رسیدن فصل گرم سال یکی از

محصولات مراقبت پوستی که استفاده از آن افزایش می‌یابد، کرم

ضد آفتاب است. مصرف

کرم‌های ضد آفتاب به گفته کارشناسان در تمام فصل‌ها بایستی صورت بگیرد اما با شروع فصل گرما، استفاده از آن ضروری‌تر خواهد شد. از جمله چالش‌های دائمی که افراد با آن سر و کار دارند این است که کدام SPF برای مصرف انتخاب کنند. در ادامه این مقاله به شما خواهیم گفت اساسا SPF چیست، کدام عدد مناسب‌تر است و عدد SPF نشانگر چیست.

SPF کرم‌های ضد آفتاب

در واقع SPF کوتاه شده عبارت «Sun Protection Factor» است و در لغت به معنای فاکتور محافظت کننده در برابر خورشید است. عدد‌های موجود، نشان دهنده میزان قدرت مقاومت کرم‌های ضد آفتاب در برابر نور خورشید بوده و به عنوان عاملی مقایسه‌ای در محصولات دارای ضد آفتاب در نظر گرفته می‌شوند.

عدد مذکور به هر میزان که از لحاظ کمیتی بزرگ‌تر باشد، فرآورده دارای قدرت بیشتری بوده و میزان محافظت آن از پوست در برابر نور خورشید بیشتر است. برای مثال درجه SPF‌هایی مثل SPF15 و یا SPF20 نشانگر مدت زمان ماندن مصرف کننده در زیر نور آفتاب است، پیش از آن که مبتلا به آفتاب سوختگی شدیدی شود.

اگر بعد از مدتی، مجددا به سراغ کرم ضد آفتاب بروید، میزان محافظت آن افزایش خواهد یافت ولی نمی‌تواند در مدت زمان ایمن موثر باشد. مثلا اگر مقدار SPF یک کرم ضد آفتاب 30 باشد، به معنای محافظت 30 درصدی از پوست شما در برابر نور خورشید نخواهد بود.

برای محاسبه اثر حفاظتی کرم ضد آفتاب بر مبنای SPF، فرمول بسیار ساده‌ای برای آن در نظر گرفته شده است.

SPF

 


کیمیانفیس

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما
موسسه خیریه سگال

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی